Odznaka Pszociel Śląskiej Godki
XII Zeflug Śląski Fraszki i Rymowanki PDF Drukuj Email

Po raz dwunasty spotkali się w Wiśniowym Sadzie miłośnicy śląski fraszki i rymowanki. Była więc okazja do uhonorowania osób bezinteresownie propagującą śląską godkę oraz kulturę śląska.Nagrodzono "Notegldem Śląskim"następujące osoby:Małgorzatę Copik, Janinę Żoch , Grażynę Maicher , Janusza Bartoszek, Sebastiana Brudys, Marka Judycki. Natomiast odznaka "Pszociela Ślonski Godki", wręczana przez Związek Górnośląski trafiła do rąk radnej, Barbary Wystyrk-Benigier

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Link do galerii

Relacja TV-Sfera

 

 
III Dzień Śląski Godki PDF Drukuj Email

Po raz drugi nasze koło i Gimnazjum nr.5 organizujemy konkurs recytatorski po śląsku dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszego miasta.Zgłosiło się 5 szkół podstawowych i 8 gimnazjalnych.

 

 
Czwarta rocznica śląskiego forum N-K PDF Drukuj Email

Z okazji czwartej rocznicy śląskiego forum na Naszej Klasie, które promowało śląską godkę ,historię, kulturę i sportu, spotkali się Wiśniowym Sadzie aktywni uczestnicy i moderatorzy. Organizowano konkursy śląskiej fraszki i rymowanki oraz konkurs "Nagrodzony notgeldem śląskim".Jak zwykle toczyli ciekawe dyskusje o  śląskiej kulturze i jej twórcach.Dostrzegli wzrost zainteresowania tematykom śląska i aktywne uczestnictwo w imprezach i konkursach.

Spotkanie było okazją do wręczenia brązowych odznak "Pszociela Śląskiej Godki". Uhonorowano  odznakami Małgorzatę Urbańczyk i Grażynę Kisielewicz.Gratulujemy nagrodzonym.

Link do galerii Adama Podgórskiego

https://picasaweb.google.com/118282640143805274037/CzwartoRocznicaForumNK02?authuser=0&feat=directlink

 

https://picasaweb.google.com/118282640143805274037/CzwartoRocznicaForumNK?authuser=0&feat=directlink

 
XI Zeflug Śląskil Fraszki i Rymowanki PDF Drukuj Email

Tradycyjnie  w Wiśniowym Sadzie dnia 14 listopada spotkali się miłośnicy śląskiej godki. Na portalu społecznościowym N-K odbyło się głosowanie na najlepszą fraszkę po śląsku. Laureatów IV edycji Sowzdrzoła Konkursu Fraszki Śląskiej uhonorowano dyplomami a w kolejności miejsc nagrodzono:Bernarda Śmigały,Urszuli Ośliislok ,Barbara Politaj,Jadwiga Bohla,Urszula Pilna.

Brązowymi odznakami Pszociela Śląski Godki uhonorowano:Małgorzatę Urbańczyk,Marię Kostrzewa,Tadeusza Czerniawskiego oraz Rafała Janowskiego. Po czym nagrodzeni prezentowali swoją twórczość ,którą przyjęto gorącymi brawami.Jak zwykle dyskutowano o kulturze śląskiej .Marian Makula wspomniał iż po wypaczonym wywiadzie w Dzienniku Zachodnim Urząd Miasta w Łaziskach wycofał swoje poparcie dla Teatru Górnośląskiego.Ale jest zdeterminowany i powoła Fundację która umożliwi działalność teatru.

Rodzina atmosfera gości i ich liczny udział świadczy iż śląsko godka ma się dobrze.

Linki do galerii

https://picasaweb.google.com/118282640143805274037/WisniowySad141111r?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOqhrKv3i7Tu7QE&feat=directlink

http://www.youtube.com/watch?v=l_yaKFk5kCY

 

 
Spotkanie miłośników Śląski Godki PDF Drukuj Email

X Zeflug Śląski Fraszki i Rymowanki w Wiśniowym Sadzie

Po raz dziesiąty spotkali się miłośnicy śląski godki aby nagrodzić twórców i społeczników działających na rzec kultury śląskiej i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

 

Prowadzący spotkanie Bronisław Wątroba powitał wszystkich uczestników po czym przystąpiono do wręczenia nagród i dyplomów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5