Aktualności


Anioły Wolontariatu 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
czwartek, 27 listopada 2014 21:37

 

Anioły Wolontariatu 2014

 

Uroczysta gala "Anioły Wolontariatu" była okazją nie tylko do tego, by podziękować i docenić osoby bezinteresownie pomagające innym, ale także do podsumowania projektu prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek”. Nagrodzono 31 osób a wśród nich tytułem anioła wolontariatu uhonorowano naszego członka koła Bronisława Wątroby.Bronkowi gratulujemy tego wyróżnienia tytułem ANIOŁA WOLONTARIATU.

 

Poprawiony: wtorek, 23 lutego 2016 21:37
Więcej…
 
Wybory Samorządowe 2014 - wyniki głosowania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
czwartek, 20 listopada 2014 21:22

 

Wyniki wyborów samorządowych 2014

 

Nasz komitet wyborczy uzyskał w wyborach samorządowych 2014 r 3121. Radnymi zostali wybrani okręgu nr. 4 (Bykowina i Kochłowice) Jakub Wyciślik z 460 głosami a z okręgu nr.2(Nowy Bytom i Wirek) Józef Skudlik z 512 głosami Wyrażamy głębokie podziękowanie za głosy oddane na naszych kandydatów. Wybranym radnym gratulujemy i życzymy dobrego rządzenia naszym miastem.

 

Poprawiony: czwartek, 20 listopada 2014 21:30
Więcej…
 
Wybory Samorządowe 2014 w Rudzie Śląskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
poniedziałek, 10 listopada 2014 21:44

Komitet Wyborczy Rodzina Rudzka

to godne życie w sprawnym mieście

Już niedługo wyborcy ,czyli mieszkańcy naszego miasta pójdą do urn aby za decydować komu powierzyć mandat rządzenia naszym miastem.

Budując swoją małą ojczyznę i tworząc społeczeństwo obywatelskie w niedzielę 16 listopada możemy zadecydować o jej obliczu i perspektywach rozwoju poprzez udział w Wyborach Samorządowych.

Komitet Wyborczy Wyborców "Rodzina Rudzka"ma program,który gwarantuje rozwój naszego miasta i kandydatów którzy go zrealizują. Polecamy naszych kandydatów wyborcom.

Na portalach społecznościowych publikowany jest tekst "Złą władzę wybierają ludzie,którzy nie idą na wybory" i jest w tym sporo racji.  Liczymy na wasz udział wyborach i na wasze głosy.

Nasze koło ma czterech kandydatów na radnych:

Dobiecka Jolanta okręg 3 lista 3 miejsce 6, Wrana Jolanta okręg 3 lista 27 miejsce 9,Mucha Jan okręg 3 lista 27 miejsce 1,Błażyca Paweł okręg 2 miejsce 5.

Kandydatem do sejmiku wojewódzkiego w naszym okręgu jest dr.hab.inż Joachim Otte .Członek Związku Górnośląskiego długoletni  i doświadczony samorządowiec z Chrzowa.Jest na liści 17 miejsce 2.Strona internetowa kandydata http://otte.com.pl/

Komitet posiada stronę internetową http://rodzinarudzka.pl/

Tam można znaleźć wszystkich kandydatów i są to osoby kompetentne i godne zaufania wyborców.

Poprawiony: wtorek, 23 lutego 2016 21:46
 
Dom Śląski - spotkanie z pełnomocnikiem RPO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
niedziela, 09 listopada 2014 09:50

 

Pani dr Aleksandra Wentkowska Pełnomocnik Terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich była gościem Domu Śląskiego Związku Górnośląskiego

 

We wtorek 4 listopada 2014 roku w Domu Śląskim Związku Górnośląskiego odbyło się spotkanie z panią dr Aleksandrą Wentkowską Pełnomocnikiem Terenowym Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach.

Na spotkanie przybyli między innymi członkowie Kół Związku z Bykowiny i Halemby. Pani pełnomocnik kieruje Zespołem Terenowym służącym pomocą mieszkańcom województw: śląskiego małopolskiego i świętokrzyskiego. Przybyli goście mogli dowiedzieć się jaka jest rola i na czym polega praca Rzecznika Praw Obywatelskich. RPO prowadzi swoją działalność na podstawie wpływających do niego wniosków. Wniosek jest wolny od opłat i nie wymaga szczególnej formy. Ustawa upoważnia RPO do podejmowania czynności z urzędu. Sprawy są np. podejmowane z urzędu i pozyskiwane z publikacji prasowych, radiowych i telewizyjnych. Wykonując swoje konstytucyjne obowiązki Rzecznik bada, czy na skutek działania lub zaniechania organów, organizacji lub instytucji, obowiązanych do przestrzegania i realizacji wolności i praw człowieka i obywatela, nie nastąpiło naruszenie prawa, a także zasad współżycia społecznego i sprawiedliwości społecznej.

Z tego rejonu do biura Rzecznika kierownych jest prawie 21 procent wszystkich pism i spraw. Biuro mieści się w gmachu Sejmu Śląskiego przy ul. Jagiellońskiej 25.

Kolejne spotkanie z Panią Pełnomocnik planowane jest w dniu 18 listopada 2014 roku o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy członków Związku Górnośląskiego oraz innych zainteresowanych

Zdjęcia B.Wątroby kliknij tutaj


Poprawiony: niedziela, 09 listopada 2014 10:04
 
Wyróżnienia dla Alfreda Gilnera PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
wtorek, 04 listopada 2014 20:29

Dziękujemy pozarządowcom

w Rudzie Sląskiej

 

W Miejskim Centrum Kultury odbyła się coroczna gala "Dziękujemy Pozarządowcom" w Rudzie Sląskiej. Zaszczytne wyróżnienie wręczali Prezydent Miasta Ruda Sląska Grażyna Dziedzic oraz Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Wieszołek .

Laureatem tego zaszczytnego wyróżnienia został Alfred Gilner.

Podczas gali wyróżniono 24 osoby działające w rudzkich organizacjach pozarządowych.

Wyróżniono:

Andrzeja Krzyjszczyka, Ewę Bojdę, Alfreda Gilnera, Gizelę Musioł, Henryka Piórkowskiego, Jakuba Wyciślika, Jana Kasperczyka,Joanne Gnat, Józefa Glucha, Egeniusza Grenia, Halinę Woźniak, Izabelę Zawieruchę, Jerzego Nowaka, Łukasza Gunia, Marka Judyckiego, Joannę Golicz, Piotra Walacha, Sklep Intermarche Halemba, Elżbietę Skworc, Ryszarda Sowę, Stanisława Gerarda Trefonia, Stefanię Krawczyk, Urszulę Kubas, Teresę Ziniewicz.

Relacja z gali kliknij tutaj

Gratulujemy

 

DZIĘKUJEMY POZARZĄDOWCOM 2014

KARTA ZGŁOSZENIA

DLA CZŁONKÓW ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH, DONATORÓW, SYMPATYKÓW ITP.

 

NAZWA ORGANIZACJI

(kto zgłasza):

 

Związek Górnośląski koło Halemba

IMIĘ I NAZWISKO

(kogo proponujemy):

Alfred Gilner

UZASADNIENIE ZGŁOSZENIA

Pan Alfred Gilner jest wieloletnim członkiem naszego koła, również Koła Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność”KWK Halemba oraz przewodniczącym Rady Osiedla Halemba II Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasz Dom”.Dzięki niemu dobrze współpracujemy z wspólnotami lokalnymi.

W 2011roku był inicjatorem zbierania podpisów przeciw likwidacji placówki pocztowej na Halembie II. Zebrano 1400 podpisów i wysłano do władz naszego miasta i Centrum Usług Pocztowych w Warszawie. Akcja była skuteczna placówka istnieje nadal.

W imieniu mieszkańców Halemby II zgłosił do budżetu obywatelskiego zakup fontanny klasycznej o średnicy 7 metrów z obiegiem zamkniętym. Osobiście wykonał dokumentację i wskazał teren między ulicami Solidarności i Zamenhofa, który jest własnością gminy. Wytypował i opisał szereg miejsc parkingowych w dzielnicy Halemba II które zostały wykonane i służą mieszkańcom. Przyczynił się aktywnie do zmiany wyglądu miejsc położonych przed pocztą oraz sklepami usługowymi Halemby II. Bierze czynny udział w modernizacji wyglądu dzielnicy poprzez stały kontakt z władzami miasta oraz przekazywaniu miastu propozycji poprawiających wygląd dzielnicy.

Bardzo aktywnie działa w naszym kole i pełni funkcję członka zarządu Koła. Wspiera nasze inicjatywy i bierze aktywny dział poprzez wykonanie i transport naszych wystaw fotograficznych,dekoracji w konkursach krasomówczych dla młodzieży. Reprezentuje nasz koło w różnych spotkaniach i kontaktach z stowarzyszeniami i organizacjami działającymi w naszym mieście.

Jest godny tego zaszczytnego wyróżnienia.

1.10.2014 rok

 

Poloczek LudwikPoprawiony: wtorek, 04 listopada 2014 20:48
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 40