Aktualności


Wyróżnienia dla Alfreda Gilnera PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
wtorek, 04 listopada 2014 20:29

Dziękujemy pozarządowcom

w Rudzie Sląskiej

 

W Miejskim Centrum Kultury odbyła się coroczna gala "Dziękujemy Pozarządowcom" w Rudzie Sląskiej. Zaszczytne wyróżnienie wręczali Prezydent Miasta Ruda Sląska Grażyna Dziedzic oraz Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Wieszołek .

Laureatem tego zaszczytnego wyróżnienia został Alfred Gilner.

Podczas gali wyróżniono 24 osoby działające w rudzkich organizacjach pozarządowych.

Wyróżniono:

Andrzeja Krzyjszczyka, Ewę Bojdę, Alfreda Gilnera, Gizelę Musioł, Henryka Piórkowskiego, Jakuba Wyciślika, Jana Kasperczyka,Joanne Gnat, Józefa Glucha, Egeniusza Grenia, Halinę Woźniak, Izabelę Zawieruchę, Jerzego Nowaka, Łukasza Gunia, Marka Judyckiego, Joannę Golicz, Piotra Walacha, Sklep Intermarche Halemba, Elżbietę Skworc, Ryszarda Sowę, Stanisława Gerarda Trefonia, Stefanię Krawczyk, Urszulę Kubas, Teresę Ziniewicz.

Relacja z gali kliknij tutaj

Gratulujemy

 

DZIĘKUJEMY POZARZĄDOWCOM 2014

KARTA ZGŁOSZENIA

DLA CZŁONKÓW ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH, DONATORÓW, SYMPATYKÓW ITP.

 

NAZWA ORGANIZACJI

(kto zgłasza):

 

Związek Górnośląski koło Halemba

IMIĘ I NAZWISKO

(kogo proponujemy):

Alfred Gilner

UZASADNIENIE ZGŁOSZENIA

Pan Alfred Gilner jest wieloletnim członkiem naszego koła, również Koła Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność”KWK Halemba oraz przewodniczącym Rady Osiedla Halemba II Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasz Dom”.Dzięki niemu dobrze współpracujemy z wspólnotami lokalnymi.

W 2011roku był inicjatorem zbierania podpisów przeciw likwidacji placówki pocztowej na Halembie II. Zebrano 1400 podpisów i wysłano do władz naszego miasta i Centrum Usług Pocztowych w Warszawie. Akcja była skuteczna placówka istnieje nadal.

W imieniu mieszkańców Halemby II zgłosił do budżetu obywatelskiego zakup fontanny klasycznej o średnicy 7 metrów z obiegiem zamkniętym. Osobiście wykonał dokumentację i wskazał teren między ulicami Solidarności i Zamenhofa, który jest własnością gminy. Wytypował i opisał szereg miejsc parkingowych w dzielnicy Halemba II które zostały wykonane i służą mieszkańcom. Przyczynił się aktywnie do zmiany wyglądu miejsc położonych przed pocztą oraz sklepami usługowymi Halemby II. Bierze czynny udział w modernizacji wyglądu dzielnicy poprzez stały kontakt z władzami miasta oraz przekazywaniu miastu propozycji poprawiających wygląd dzielnicy.

Bardzo aktywnie działa w naszym kole i pełni funkcję członka zarządu Koła. Wspiera nasze inicjatywy i bierze aktywny dział poprzez wykonanie i transport naszych wystaw fotograficznych,dekoracji w konkursach krasomówczych dla młodzieży. Reprezentuje nasz koło w różnych spotkaniach i kontaktach z stowarzyszeniami i organizacjami działającymi w naszym mieście.

Jest godny tego zaszczytnego wyróżnienia.

1.10.2014 rok

 

Poloczek LudwikPoprawiony: wtorek, 04 listopada 2014 20:48
 
Wybory Samorządowe 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 października 2014 14:08

http://photos.nasza-klasa.pl/32969321/1/main/c36f58e7a7.jpeg

 

Nasze koło od chwili swego powstania uczestniczy w wyborach samorządowych. Samorządność w naszym pojęciu to hasło "Budujemy wspólnie naszą małą ojczyznę poprzez uczciwość, pracowitość,fachowość, odpowiedzialność oraz rozwój dzielnicy i miasta. Wspólnie z Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinom Hutniczym stworzyliśmy Komitet Wyborczy Wyborców "Rodzina Rudzka"

Naszym kandydatami w okręgu nr.3 obejmujące Bielszowice, Halembę, Kłodnicę i Starą Kuźnie są następujące osoby:

1.Jan Mucha

2.Sebastian Nowok

3.Justyna Galeja

4.Henryk Gładysz

5.Małgorzata Łukaszczyk

6.Karina Ciepielewska

7.Weronika Copik

8.Andrzej Godoj

9.Jolanta Wrana

10.Piotr Nowak

11.Marek Czogała

12.Helena Pastuszka

Są to osoby kompetentne i godne zaufania wyborców.

Komitet posiada stronę internetową http://rodzinarudzka.pl/

 


Poprawiony: wtorek, 21 października 2014 15:05
 
Jarmark Samorządowy 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
niedziela, 21 września 2014 06:01

 

Rudzki Jarmark Samorządowy

 

Plac Jana Pawła II był miejscem spotkania 20 organizacji pozarządowych.Jest to doskonała okazja do zapoznania się z działalnością innych organizacji,wymianą doświadczeń i nawiązaniu nowych kontaktów.Kraina Rudzka Związku Górnośląskiego również przedstawiła swój dorobek i możliwości działania. Przedstawiliśmy Związek z perspektywy jego 25 letni działalności i obecną.Były albumy z zdjęciami,kalendarze ,proporce ,mapy,publikacje książkowe oraz wystawa zdjęć "Halemba w obiektywie Mariana Goleśnego"

Organizatorzy postarali się o występy cheerleaderek, rudzkich karateków czy pokaz Capoeiry w wykonaniu GRUPY IANDE – to tylko niektóre z atrakcji

Relacja foto .B.Wątroby tutaj

Foto L.Poloczek tutaj

Halemba w obiektywie M.Goleśnego  tutaj


Poprawiony: wtorek, 23 września 2014 19:58
 
Dom Śląski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
czwartek, 18 września 2014 13:00

 

DOM ŚLĄSKI OTWARTY

 

W poniedziałek 15 września odbyło się uroczyste otwarcie DOMU ŚLĄSKIEGO w siedzibie Związku Górnośląskiego w Katowicach. W uroczystości uczestniczyli marszałek województwa Mirosław Sekuła,metropolita górnośląski abp. Wiktor Skworc,który dokonał poświęcenia Domu Śląskiego. Pierwszym przedsięwzięciem jest otwarcie wystawy "Henryk Sławik - bohater na każdy czas". Wystawa doskonale wpisuje się w obchodzonym 2014 roku Rokiem Rodziny w metropolii. Henryk Sławik to powstaniec śląski, bohater trzech narodów,uratował 5tyś żydów węgierski od hitlerowskiej zagłady.

Jego pomysłodawczynią i inicjatorką jest dr Łucja Staniczkowa - wiceprezes Związku Górnośląskiego, regionalistka i ekspert edukacji regionalnej.Drzwi Domu Śląskiego będą otwarte dla stowarzyszeń i organizacji na większe zebrania i imprezy, dla klas szkolnych i nauczycieli na warsztaty i zajęcia regionalne, dla seniorów na wspominkowe spotkania przy kołoczu i bonkawie, ale też na finały szkolnych konkursów regionalnych, eliminacje debat i wiele, wiele innych przedsięwzięć,taką wizję działania ma dr Łucji Staniczkowa.

Dyrektorem Domu Śląskiego została nasza wiceprezes Weronika Szołtysek. Gratulujemy i cieszymy się z sukcesu "Werki". To nie jedyny akcent halembski. Pani Justyna Galeja udostępniła sporą część wyposażenia wystawy w postaci mebli krzyży i obrazów.

Zdjęcia z otwarcia tutaj

Poprawiony: niedziela, 21 września 2014 13:57
 
Wystawa Barwy Śląska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
wtorek, 26 sierpnia 2014 17:03

 

ZAPROSZENIE

NA WYSTAWĘ

GINĄCE ZAWODY I OBYCZAJE

 

Stowarzyszenie Barwy Śląska i Kolekcja Barwy Śląska zapraszają na wernisaż wystawy w dniu 5 września 2014 roku w Rudzie Śląskiej - Halembie  ul.Młyńska 16 o godzinie 17.00. Wystawa czynna  od 5.09 - 30.11.2014r. Wstęp wolny.

Poprawiony: wtorek, 26 sierpnia 2014 18:02
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 39