Aktualności


Barbórka 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
środa, 03 grudnia 2014 21:05

 

Barbórka 2014


http://static.myvimu.com/photo/71/14471_s.jpg

 

Z okazji barbórkowego święta pragniemy złożyć wszystkim Górnikom, Pracownikom Kopalni i ich Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.
Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny ochronnymi ramionami,
zapewniając poczucie bezpieczeństwa, komfortu życiowego i pewności dnia jutrzejszego.
Szczęść Boże!

 

Święto braci górniczej w Halembie ma długą tradycję,a od 1903 roku corocznie odprawiana jest w kościele MATKI BOSKIEJ RÓŻAŃCOWEJ msza święto w intencji górników. Parafianie już w XIX wieku zakupili figurę św.Barbary,która znajduje się w kościele parafialnym.W 1957 roku zaczęła wydobycie węglą kop.Halemba,która przyczyniła się do rozwoju Halemby pod względem zwiększenia liczby mieszkańców i materialnym,powstały  osiedla mieszkalne dla pracowników kopalni.W dniu 30 listopada 1980 roku poświęcono figurę św. Barbary w cechowni kopalni.Od 1989 roku górnicza brać rozpoczyna swoje święto gromadząc sie w cechowni,by po krótkiej modlitwie do św. Barbary wyruszyć w procesji do kościoła na mszę świętą w ich intencji.

Poprawiony: środa, 03 grudnia 2014 22:38
 
Anioły Wolontariatu 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
czwartek, 27 listopada 2014 21:37

 

Anioły Wolontariatu 2014

 

Uroczysta gala "Anioły Wolontariatu" była okazją nie tylko do tego, by podziękować i docenić osoby bezinteresownie pomagające innym, ale także do podsumowania projektu prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek”. Nagrodzono 31 osób a wśród nich tytułem anioła wolontariatu uhonorowano naszego członka koła Bronisława Wątroby.Bronkowi gratulujemy tego wyróżnienia tytułem ANIOŁA WOLONTARIATU.

 

Poprawiony: wtorek, 23 lutego 2016 21:37
Więcej…
 
Wybory Samorządowe 2014 - wyniki głosowania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
czwartek, 20 listopada 2014 21:22

 

Wyniki wyborów samorządowych 2014

 

Nasz komitet wyborczy uzyskał w wyborach samorządowych 2014 r 3121. Radnymi zostali wybrani okręgu nr. 4 (Bykowina i Kochłowice) Jakub Wyciślik z 460 głosami a z okręgu nr.2(Nowy Bytom i Wirek) Józef Skudlik z 512 głosami Wyrażamy głębokie podziękowanie za głosy oddane na naszych kandydatów. Wybranym radnym gratulujemy i życzymy dobrego rządzenia naszym miastem.

 

Poprawiony: czwartek, 20 listopada 2014 21:30
Więcej…
 
Wybory Samorządowe 2014 w Rudzie Śląskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
poniedziałek, 10 listopada 2014 21:44

Komitet Wyborczy Rodzina Rudzka

to godne życie w sprawnym mieście

Już niedługo wyborcy ,czyli mieszkańcy naszego miasta pójdą do urn aby za decydować komu powierzyć mandat rządzenia naszym miastem.

Budując swoją małą ojczyznę i tworząc społeczeństwo obywatelskie w niedzielę 16 listopada możemy zadecydować o jej obliczu i perspektywach rozwoju poprzez udział w Wyborach Samorządowych.

Komitet Wyborczy Wyborców "Rodzina Rudzka"ma program,który gwarantuje rozwój naszego miasta i kandydatów którzy go zrealizują. Polecamy naszych kandydatów wyborcom.

Na portalach społecznościowych publikowany jest tekst "Złą władzę wybierają ludzie,którzy nie idą na wybory" i jest w tym sporo racji.  Liczymy na wasz udział wyborach i na wasze głosy.

Nasze koło ma czterech kandydatów na radnych:

Dobiecka Jolanta okręg 3 lista 3 miejsce 6, Wrana Jolanta okręg 3 lista 27 miejsce 9,Mucha Jan okręg 3 lista 27 miejsce 1,Błażyca Paweł okręg 2 miejsce 5.

Kandydatem do sejmiku wojewódzkiego w naszym okręgu jest dr.hab.inż Joachim Otte .Członek Związku Górnośląskiego długoletni  i doświadczony samorządowiec z Chrzowa.Jest na liści 17 miejsce 2.Strona internetowa kandydata http://otte.com.pl/

Komitet posiada stronę internetową http://rodzinarudzka.pl/

Tam można znaleźć wszystkich kandydatów i są to osoby kompetentne i godne zaufania wyborców.

Poprawiony: wtorek, 23 lutego 2016 21:46
 
Dom Śląski - spotkanie z pełnomocnikiem RPO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
niedziela, 09 listopada 2014 09:50

 

Pani dr Aleksandra Wentkowska Pełnomocnik Terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich była gościem Domu Śląskiego Związku Górnośląskiego

 

We wtorek 4 listopada 2014 roku w Domu Śląskim Związku Górnośląskiego odbyło się spotkanie z panią dr Aleksandrą Wentkowską Pełnomocnikiem Terenowym Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach.

Na spotkanie przybyli między innymi członkowie Kół Związku z Bykowiny i Halemby. Pani pełnomocnik kieruje Zespołem Terenowym służącym pomocą mieszkańcom województw: śląskiego małopolskiego i świętokrzyskiego. Przybyli goście mogli dowiedzieć się jaka jest rola i na czym polega praca Rzecznika Praw Obywatelskich. RPO prowadzi swoją działalność na podstawie wpływających do niego wniosków. Wniosek jest wolny od opłat i nie wymaga szczególnej formy. Ustawa upoważnia RPO do podejmowania czynności z urzędu. Sprawy są np. podejmowane z urzędu i pozyskiwane z publikacji prasowych, radiowych i telewizyjnych. Wykonując swoje konstytucyjne obowiązki Rzecznik bada, czy na skutek działania lub zaniechania organów, organizacji lub instytucji, obowiązanych do przestrzegania i realizacji wolności i praw człowieka i obywatela, nie nastąpiło naruszenie prawa, a także zasad współżycia społecznego i sprawiedliwości społecznej.

Z tego rejonu do biura Rzecznika kierownych jest prawie 21 procent wszystkich pism i spraw. Biuro mieści się w gmachu Sejmu Śląskiego przy ul. Jagiellońskiej 25.

Kolejne spotkanie z Panią Pełnomocnik planowane jest w dniu 18 listopada 2014 roku o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy członków Związku Górnośląskiego oraz innych zainteresowanych

Zdjęcia B.Wątroby kliknij tutaj


Poprawiony: niedziela, 09 listopada 2014 10:04
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 39