Uroczystości 20-lecia koła Halemba PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
czwartek, 01 lipca 2010 20:33

Świętowanie jubileuszu dwudziestolecia naszego koła rozpoczęliśmy mszą w kościele Matki Boskiej Różańcowej z udziałem zaproszonych gości,członków i sympatyków.W kazaniu ks. Antoni Myśliwiec mówił o małej ojczyźnie czyli Górnym Śląsku .Mała ojczyzna to nie tylko miejsce z którego się wywodzi i w którym się dorasta, to więź z tym miejscem, z jego regionalną kulturą, historią, tradycją, obyczajami. Identyfikację z małą ojczyzną poparł przykładem z Nowego Testamentu, w którym to często jest użyte jest określeni "o Jezusie z Nazaretu"jako wielkiej wartości miejsca urodzenia i pochodzenia.

Dalsze uroczystości odbyły się w Kawiarni AS. Prezes koła Adam Wieczorek przywitał wszystkich gości a szczególnie vic-przewodniczących Rady Miasta Pana Jakuba Wyciślika i Pana Kazimierza Myszura,Prezesa Zarządy Głównego Związku Górnośląskiego Pana Józefa Buszmana, dyrektora Elektrowni Halemba Pana Piotra Kucjasa, ks.proboszcza Bernarda Drozda , ks.Antoniego Myśliwca, Prezesa Krainy Rudzkiej Pana Aleksandra Leszczyny oraz Pana Stanisława Kiermesa , Pana Eugeniusza Marszałka i szczególnie członków naszego koła. Prezes naszego koła Adam Wieczorek wygłosił referat pt."Koło Halemba ma 20 lat"przedstawiający historie koła,jego działalność i sukcesy w wieloletniej działalności. Dyrektor biura posła na Sejm RP Grzegorza Tobiszowskiego Pan Kazimierz Myszur odczytał specjalne życzenia od Pana Posła  z okazji jubileuszu naszego koła .Życzenia Prezydenta miasta Ruda Śląska Pana Andrzeja Stani przekazał Jakub Wyciślik vice-przewodniczący Rady Miasta. Otrzymaliśmy życzenia od Prezesa Zarządu Związku, dyrektora Elektrowni Halemba, Prezesa Krainy Rudzkiej i Rudzkich kół Związku Górnośląskiego.Uroczystości były okazją do specjalnych podziękowań dla Pani Leokadii Wieczorek, która przez 14 lat pełniła sumienie funkcje skarbnika koła.Wieloletnia nasza działalność nie mogła się realizować bez sympatyków koła. Z tej okazji ustanowiliśmy specjalny dyplom "Przyjaciel koła",który otrzymali: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich,ks. Bernard Drozd, Stanisław Kiermes, Eugeniusz Marszałek i Piotr Kucjas.

Jubileusz koła był inspiracją do ogłoszenia konkursu plastycznego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr. 24 na temat "Halemba za 50 lat"w którym nagrodzono uczniów:

I miejsce Izabela Kostrzewa kl. 4c

II miejsce Dawid Lipowski kl. 5a

III miejsce Anita Filapek kl.1a

Nagrodzonym uczniom gratulujemy.

Uroczystości na zdjęciach uwiecznił Grzegorz Wieczorek.

Dziękujemy mediom - Wiadomością Rudzkim, Gońcowi Górnośląskiemu i telewizji kablowej TV SFERA za relacje z naszych uroczystości.

 

Poprawiony: niedziela, 04 lipca 2010 10:28