Jarmark Samorządowy 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
poniedziałek, 21 września 2015 08:18

 

Rudzki Jarmark Samorządowy 2015

 

Tegoroczny Jarmark rozpoczął się od miłego akcentu.Po oficjalnym otwarciu przez wiceprezydenta Michała Pierończyka,brązową odznaką Pszociela Śląski Godki uhonorowano rudzianina Mateusza Sobecko. Laureat jest zwycięzcą programu Yon Can Dence. który piękną śląszczyzna udzielał wywiadów i udowodnił że śląsko godka jest piękna i komunikatywna.

Rudzkie koła Związku Górnośląskiego na jarmarku prezentują odznakę Pszociela Śląski Godki,oraz informacje prasowe z nadania odznak.Wystawę zdjęć z konkursu fotograficznego pt.Ocalić od zapomnienia.Mały Leksykon Halembski,który jest unikatowym przedsięwzięciem w skali kraju,obecnie jest dostępna publikacja internetowa na stronie www.zghalemba.pl.Przygotowujemy się do wydania wersji drukowanej,a na jarmarku są najciekawsze zdjęcia z Leksykonu.

Książki o śląsku autorstwa rodowitych halembianek dr.Joanny Świtała - Mastalerz i dr. Doroty Świtała - Trybek.Są one autorkami wielu książek m.in."Czarne anioły,tajemnicze lwy,magiczny kamień,"Makówki,moczki,czyli o jadle wigilijnym",Na placu,w sieni i pywnicy,śląski świat graczek i bawidołków".

Prezentowane były albumy,proporce i publikacje pokonkursowe,a dla uczestników jarmarku dostępny był Górnoślązak.

Zdjęcia Alfreda Gilnera tutaj

 

Poprawiony: wtorek, 13 października 2015 22:18