Wyróżnienia dla Alfreda Gilnera PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
wtorek, 04 listopada 2014 20:29

Dziękujemy pozarządowcom

w Rudzie Sląskiej

 

W Miejskim Centrum Kultury odbyła się coroczna gala "Dziękujemy Pozarządowcom" w Rudzie Sląskiej. Zaszczytne wyróżnienie wręczali Prezydent Miasta Ruda Sląska Grażyna Dziedzic oraz Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Wieszołek .

Laureatem tego zaszczytnego wyróżnienia został Alfred Gilner.

Podczas gali wyróżniono 24 osoby działające w rudzkich organizacjach pozarządowych.

Wyróżniono:

Andrzeja Krzyjszczyka, Ewę Bojdę, Alfreda Gilnera, Gizelę Musioł, Henryka Piórkowskiego, Jakuba Wyciślika, Jana Kasperczyka,Joanne Gnat, Józefa Glucha, Egeniusza Grenia, Halinę Woźniak, Izabelę Zawieruchę, Jerzego Nowaka, Łukasza Gunia, Marka Judyckiego, Joannę Golicz, Piotra Walacha, Sklep Intermarche Halemba, Elżbietę Skworc, Ryszarda Sowę, Stanisława Gerarda Trefonia, Stefanię Krawczyk, Urszulę Kubas, Teresę Ziniewicz.

Relacja z gali kliknij tutaj

Gratulujemy

 

DZIĘKUJEMY POZARZĄDOWCOM 2014

KARTA ZGŁOSZENIA

DLA CZŁONKÓW ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH, DONATORÓW, SYMPATYKÓW ITP.

 

NAZWA ORGANIZACJI

(kto zgłasza):

 

Związek Górnośląski koło Halemba

IMIĘ I NAZWISKO

(kogo proponujemy):

Alfred Gilner

UZASADNIENIE ZGŁOSZENIA

Pan Alfred Gilner jest wieloletnim członkiem naszego koła, również Koła Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność”KWK Halemba oraz przewodniczącym Rady Osiedla Halemba II Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasz Dom”.Dzięki niemu dobrze współpracujemy z wspólnotami lokalnymi.

W 2011roku był inicjatorem zbierania podpisów przeciw likwidacji placówki pocztowej na Halembie II. Zebrano 1400 podpisów i wysłano do władz naszego miasta i Centrum Usług Pocztowych w Warszawie. Akcja była skuteczna placówka istnieje nadal.

W imieniu mieszkańców Halemby II zgłosił do budżetu obywatelskiego zakup fontanny klasycznej o średnicy 7 metrów z obiegiem zamkniętym. Osobiście wykonał dokumentację i wskazał teren między ulicami Solidarności i Zamenhofa, który jest własnością gminy. Wytypował i opisał szereg miejsc parkingowych w dzielnicy Halemba II które zostały wykonane i służą mieszkańcom. Przyczynił się aktywnie do zmiany wyglądu miejsc położonych przed pocztą oraz sklepami usługowymi Halemby II. Bierze czynny udział w modernizacji wyglądu dzielnicy poprzez stały kontakt z władzami miasta oraz przekazywaniu miastu propozycji poprawiających wygląd dzielnicy.

Bardzo aktywnie działa w naszym kole i pełni funkcję członka zarządu Koła. Wspiera nasze inicjatywy i bierze aktywny dział poprzez wykonanie i transport naszych wystaw fotograficznych,dekoracji w konkursach krasomówczych dla młodzieży. Reprezentuje nasz koło w różnych spotkaniach i kontaktach z stowarzyszeniami i organizacjami działającymi w naszym mieście.

Jest godny tego zaszczytnego wyróżnienia.

1.10.2014 rok

 

Poloczek LudwikPoprawiony: wtorek, 04 listopada 2014 20:48