Dom Śląski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
czwartek, 18 września 2014 13:00

 

DOM ŚLĄSKI OTWARTY

 

W poniedziałek 15 września odbyło się uroczyste otwarcie DOMU ŚLĄSKIEGO w siedzibie Związku Górnośląskiego w Katowicach. W uroczystości uczestniczyli marszałek województwa Mirosław Sekuła,metropolita górnośląski abp. Wiktor Skworc,który dokonał poświęcenia Domu Śląskiego. Pierwszym przedsięwzięciem jest otwarcie wystawy "Henryk Sławik - bohater na każdy czas". Wystawa doskonale wpisuje się w obchodzonym 2014 roku Rokiem Rodziny w metropolii. Henryk Sławik to powstaniec śląski, bohater trzech narodów,uratował 5tyś żydów węgierski od hitlerowskiej zagłady.

Jego pomysłodawczynią i inicjatorką jest dr Łucja Staniczkowa - wiceprezes Związku Górnośląskiego, regionalistka i ekspert edukacji regionalnej.Drzwi Domu Śląskiego będą otwarte dla stowarzyszeń i organizacji na większe zebrania i imprezy, dla klas szkolnych i nauczycieli na warsztaty i zajęcia regionalne, dla seniorów na wspominkowe spotkania przy kołoczu i bonkawie, ale też na finały szkolnych konkursów regionalnych, eliminacje debat i wiele, wiele innych przedsięwzięć,taką wizję działania ma dr Łucji Staniczkowa.

Dyrektorem Domu Śląskiego została nasza wiceprezes Weronika Szołtysek. Gratulujemy i cieszymy się z sukcesu "Werki". To nie jedyny akcent halembski. Pani Justyna Galeja udostępniła sporą część wyposażenia wystawy w postaci mebli krzyży i obrazów.

Zdjęcia z otwarcia tutaj

Poprawiony: niedziela, 21 września 2014 13:57