170 lat szkoły w Halembie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
czwartek, 02 czerwca 2011 21:26

 

Międzynarodowy Dzień Dziecka wybrano nie przypadkowo na świętowanie 170 lat pierwszej szkoły w Halembie.Dziecięcy wiek jest nierozwiązalnie związany z szkołą i ten fakt jest znakomitą okazją do świętowania takiej rocznicy.Obecna Szkoła Podstawowa nr.24  im. Powstańców Śląskich jest kontynuatorką tej pierwszej szkoły w Halembie.

Program jubileuszu obejmował uroczysty przemarsz z udziałem orkiestry dętej kop.Halemba-Wirek do kościoła Matki Boskiej Różańcowej na uroczystą msze oraz akademię i zwiedzanie szkoły.Popołudniu zorganizowano festyn rodzinny i występ zespołu "Universe".

Zaproszono Panią Prezydent Grażynę Dziedzic,radnych z naszej dzielnicy,władze oświatowe ,absolwentów i młodzież szkolną.

Pani dyrektor Maria Lorens przedstawiła multimedialną prezentację prezentującą historię szkoły i jej działalność na rzecz społeczności lokalnej.Zaprezentowała suplement do książki "160 lat szkoły w Halembie".Nasze koło ściśle współpracuje z szkołą i był inicjatorem wybudowania sali gimnastycznej,którą 1993 roku oddano do dyspozycji młodzieży.W 2008 roku wspólnie organizowaliśmy konferencje naukową i uroczystości odsłonięcia "Tablic Pamięci"mieszkańców Halemby ofiar wojen i represji w XX wieku.

Podczas akademii członkowie naszego koła Weronika Szołtysek i Adam Wieczorek zostali uhonorowani tytułem "Przyjaciel Szkoły"za wieloletnią współpracę.

W części artystycznej młodzież dała wspaniały występ przyjęty z aplauzem i podziwem przez uczestników uroczystości.Halembianie mogą być dumni z takiej młodzieży.

Prezes koła Adam Wieczorek złożył wpis do księgi pamiątkowej w imieniu członków Związku Górnośląskiego z życzeniami dla nauczycieli i uczniów.

Link do galerii zdjęć z uroczystości wykonany przez absolwentkę Agnieszkę Dubiel.

https://picasaweb.google.com/108310290769793826431/FESTYNSZKOLNY?authkey=Gv1sRgCMiC54Sy1L6sXQ&feat=directlink#

https://picasaweb.google.com/118282640143805274037/170LecieSzkoYSp24?authkey=Gv1sRgCL-yo9CZ4Y-BCg

Poprawiony: niedziela, 16 października 2011 21:10