Witamy na stronie koła Halemba Związku Górnośląskiego
Uroczystości 90 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
wtorek, 03 maja 2011 18:07

W 90 rocznice wybuchu III Powstania Śląskiego w kościele Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach odbyła się msza w intencji poległych i zmarłych powstańców ofiarowana przez Krainę Rudzką Związku Górnośląskiego w Rudzie Śląskiej i Związek Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych.W mszy uczestniczyli Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Wieszołek, vic-prezydent Michał Pierończyk i Prezes Związku Górnośląskiego Andrzej Stania,członkowie i sympatycy Związku oraz przedstawiciele Ruchu Autonomii Śląsk.

Po mszy w uroczystym przemarsz z udziałem orkiestry dętej KWK Halemba-Wirek i pocztów sztandarowy uczestnicy udali się pod pomnik Powstańców Śląskich w Kochłowicki Plantach.

 

Poprawiony: środa, 04 maja 2011 18:58
Więcej…
 
Uroczystości 90 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
poniedziałek, 18 kwietnia 2011 19:36

Zaproszenie

Kraina Rudzka Związku Górnośląskiego w Rudzie Śląskiej z okazji 90 rocznicy wybuch III Powstania Śląskiego organizuje uroczystości w dniu 2 maja, o godzina 18.00 msza w kościele Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach.

Po mszy przemarsz z udziałem orkiestry dętej  pod Pomnik Powstańców Śląskich przy ulicy Oddziałów Młodzieży Powstańczej oraz złożenie wieńców pod pomnikiem.

 

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 28 kwietnia 2011 20:38
 
Nagrody Wojciech Korfantego w 2011 roku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
niedziela, 17 kwietnia 2011 20:26

W Miejskim Centrum Kultury im.Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej odbyła się dziewiętnasta edycja wręczenia Nagród im. Wojciech Korfantego osobom,które w swych dokonaniach np: kulturalnych ,naukowych, społecznych oraz w szeroko pojętej przedsiębiorczości przyczynili się do nobilitacji i ugruntowania pozycji naszego regionu w kraju i zagranicą.Prezes Związku Andrzej Stania przywitał gości ;prof.Jerzego Buzka,Prof.Irenę Lipowicz,posła RP Danutę Pietraszewską,marszałka województwa śląskiego Adama Matusiewicza,prezydenta miasta Piekary Śląskie Stanisława Korfantego i wszystkich uczestników tej podniosłej uroczystości.

Uroczystość wręczenia nagród w postaci statuetki z wizerunkiem Wojciech Korfantego poprowadził przewodniczący kapituły prof.Wojciech Świątkiewicz.

Nagrodami im.Wojciech Korfantego wręczono:

Prof.Irenie Lipowicz - członek założyciel Związku Górnośląskiego,Były ambasador RP w Republice Austrii obecnie Rzecznik Praw Obywatelskich.

Prof.Jerzy Buzek - przewodnicząc Parlamentu Europejskiego były premier RP.

Ks.prof.Kazimierz Dola - protonotariusz apostolski,historyk dziejów Kościoła a szczególnie na Śląsku.

Dr.Zbigniew Kadłubek -wykładowca na Uniwersytecie Śląskim,publikuje eseje o śląsku po śląsku.

Ks.Henryk Kuczob - kapelan śląskich strażaków.

Ks.dr.Marian Zielniok -nagrodę przyznano pośmiertnie.

Uroczystości uświetnił występ zespołu Rudzianie.

 

Poprawiony: niedziela, 08 maja 2011 16:53
 
Nagroda Korfantego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
środa, 13 kwietnia 2011 20:09
Z największą przyjemnością pragniemy zaprosić na uroczystość wręczenia Nagrody im. Wojciecha Korfantego tegorocznym dostojnym Laureatom.

 

Wśród nominowanych do tegorocznej edycji Nagrody im. Wojciecha Korfantego znajdują się m.innymi: prof. Jerzy Buzek, ks. Kazimierz Dola, dr Zbigniew Kadłubek, ks. Henryk Kuczob, prof. Irena Lipowicz oraz ks. dr Marian Zielniok

Uroczystość odbędzie się 17 kwietnia br. (niedziela) o godzinie 16.00 w Miejskim Centrum  Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu przy ul. P. Niedurnego 69.

W części artystycznej wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Rudzianie

Szczęść Boże

Prezes Związku Górnośląskiego

Andrzej Stania

Przewodniczący Kapituły Nagrody

Prof. Wojciech Świątkiewicz


Poprawiony: środa, 13 kwietnia 2011 20:13
 
Kraina Rudzka Związku Górnośląskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
czwartek, 24 marca 2011 21:42

W dniu 16 marca w siedzibie koła Ruda odbyło się zebranie Krainy Rudzkiej połączone z wyborem nowych władz.Omawiano aktualne problemy naszego miasta oraz analizowano wyniki  wyborów samorządowych w 2010r. Nowym przewodniczącym Krainy Rudzkiej został wybrany Paweł Błażyca(koło Halemba), sekretarzem - Weronika Szołtysek(koło Halemba) oraz Michalina Stępień(koło Bykowina) i Zdzisław Wiejak(koło Nowy Bytom)

Poprawiony: sobota, 23 kwietnia 2011 16:07
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 następna > ostatnia >>

Strona 54 z 59