Witamy na stronie koła Halemba Związku Górnośląskiego
Nagroda Korfantego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
środa, 13 kwietnia 2011 20:09
Z największą przyjemnością pragniemy zaprosić na uroczystość wręczenia Nagrody im. Wojciecha Korfantego tegorocznym dostojnym Laureatom.

 

Wśród nominowanych do tegorocznej edycji Nagrody im. Wojciecha Korfantego znajdują się m.innymi: prof. Jerzy Buzek, ks. Kazimierz Dola, dr Zbigniew Kadłubek, ks. Henryk Kuczob, prof. Irena Lipowicz oraz ks. dr Marian Zielniok

Uroczystość odbędzie się 17 kwietnia br. (niedziela) o godzinie 16.00 w Miejskim Centrum  Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu przy ul. P. Niedurnego 69.

W części artystycznej wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Rudzianie

Szczęść Boże

Prezes Związku Górnośląskiego

Andrzej Stania

Przewodniczący Kapituły Nagrody

Prof. Wojciech Świątkiewicz


Poprawiony: środa, 13 kwietnia 2011 20:13
 
Kraina Rudzka Związku Górnośląskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
czwartek, 24 marca 2011 21:42

W dniu 16 marca w siedzibie koła Ruda odbyło się zebranie Krainy Rudzkiej połączone z wyborem nowych władz.Omawiano aktualne problemy naszego miasta oraz analizowano wyniki  wyborów samorządowych w 2010r. Nowym przewodniczącym Krainy Rudzkiej został wybrany Paweł Błażyca(koło Halemba), sekretarzem - Weronika Szołtysek(koło Halemba) oraz Michalina Stępień(koło Bykowina) i Zdzisław Wiejak(koło Nowy Bytom)

Poprawiony: sobota, 23 kwietnia 2011 16:07
 
Związek Górnośląski w Halembie 2010r PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
wtorek, 08 marca 2011 21:53

 

W dniu 24 marca 2010 roku na walnym zebraniu członków dokonano wyboru władz koła na lata 2010-2014.Po spełnieniu wszystkich formalnych czynności i przyjęciu sprawozdania i uzyskaniu absolutorium przez ustępujący Zarząd wybrano na prezesa koła Adama Wieczorka.Wybrano Zarząd Koła w osobach: Weronika Szołtysek-vice prezes, Jolanta Wrana-vice prezes, Ludwik Poloczek-sekretarz,Grzegorz Wieczorek-skarbnik oraz Marię Lorens.

Poprawiony: niedziela, 13 marca 2011 22:17
Więcej…
 
Prośba o 1% swojego podadku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
poniedziałek, 27 lutego 2012 00:00

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie nam podczas dorocznych rozliczeń z Urzędem Skarbowym 1% swojego podatku należnego za poprzedni rok podatkowy.

Związek Górnośląski, numer KRS 0000030109

 

Serdecznie dziękujemy z przekazanie nam 1% - będzie to służyło naszym wspólnym celom.

Poprawiony: poniedziałek, 27 lutego 2012 21:01
 
II Dzień Śląski Godki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludwik Poloczek   
środa, 23 lutego 2011 15:42

 

Przypadający 21 lutego międzynarodowy Dzień Mowy Ojczystej był okazją do zorganizowania II Dni Śląski Godki w Rudzie Śląskiej.Nasze koło wspólnie z Gimnazjum nr.5 z tej okazji zorganizowało konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Halemby,Goduli i Orzegowa.

Konkurs recytatorski zaszczycili swoją obecnością:viceprezydet miasta Jacek Morek,zastępca przewodniczącego Rady Miasta Zbigniew Domżalski,radni przedstawiciele szkół i organizacji pozarządowych.

Konkurs poprowadziła Patrycja Pawera a poprzedziła go prelekcja Sabiny Bonczek-Nowak na temat znaczenia i rangi języków ojczystych i regionalnych.W konkursie uczestniczyło 11 recytatorów.Jury w składzie:Krystian Gałuszka,ks.Jan Małysek,Jan Wyżgoł i Norbert Klosa przyznało pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych Natalii Wieczorek z Szkoły Podstawowej nr.25 za recytację wiersza Krzysztofa Kokota "Kołoc ślonski".W kategori gimnazjalistów zwyciężył Rafał Ziomek z Gimnazjum nr.9,który zaprezentował wiersz Jolanty Pączkowskiej "Oma Hyjdla"

Podczas obrad jury uczniowie Gimnazjum nr.8 zaprezentowało przedstawienie teatralne według tekstu Kazimierza Szymeczko,pt."Straszliwa łopowieść o czornym gumioku na hasioku"Ślązak Roku 2007 rudzianin Norbert Klosa przedstawił poemat"Góra Chełmska"autorstwa ks.Norberta Bończyka.

Konkurs był okazją do uhonorowania brązową odznaką "Pszociel Ślonski Godki"nauczycieli zaangażowanych w utrwaleniu i przywracaniu śląski godki.Odznaki i dyplomy otrzymały:Teresa Mzyk,Anna Czarnecka,Weronika Gorka i Renata Janus a wręczały Weronika Szołtysek i Jolanta Wrana.

Nagrody dla laureatów i wszystkich uczestników ufundowali:Pro Loquela Silesian-Towarzystwo Kultywowania i Promowania Śląskiej Mowy, Róża Krzyścik, Eugeniusz Marszałek,Bronisław Wątroba i Aleksander Wrana.

Dziękujemy uczniom Gimnazjum nr.8 za świetne przedstawienie teatralne.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy a Dyrekcji Gimnazjum i dyr.Bronisławowi Wilk dziękujemy za świetną organizację konkursu.

Poprawiony: czwartek, 24 lutego 2011 19:04
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 następna > ostatnia >>

Strona 51 z 56